Antinevralgic_P Zentiva

8,20 RON
în stoc
SKU
3254
SanaFarm.ro va recomanda produsul Antinevralgic_P

Antinevralgic_P Zentiva

SanaFarm.ro va recomanda produsul Antinevralgic_P Zentiva

Antinevralgic P face parte din grupa farmacoterapeutica - Analgezice şi antipiretice, acid salicilic şi derivaţi, combinaţii.
Tratamentul simptomatic în dureri de intensitate medie cu diferite localizări (cefalee, migrene, nevralgii, dentalgii, mialgii, artralgii, dureri postoperatorii).
Stări febrile.
Dismenoree.

Ingrediente : Un comprimat conţine acid acetilsalicilic 250 mg, paracetamol 150 mg, cafeină anhidră 20 mg şi excipienţi: lactoză monohidrat, polividonă K 29/32, amidonglicolat de sodiu, acid stearic, amidon de porumb, celuloză microcristalină, croscarmeloză sodică, povidonă K 30, dioxid de siliciu coloidal.

Dozaj : Adulţi şi copii cu varsta peste 15 ani: doza recomandată este de 1-2 comprimate Antinevralgic P, de 2-3 ori pe zi, la nevoie, fără a depaşi 7 comprimate Antinevralgic P pe zi.
Vârstnici: doza recomadată este de 1-2 comprimate Antinevralgic P, de 2-3 ori pe zi, la nevoie, fără a depaşi 5 comprimate Antinevralgic P pe zi.
Antinevralgic P nu trebuie utilizat în doze mari sau timp îndelungat fără recomandarea medicului.

Precautii Antinevralgic_P Zentiva : Este necesară prudenţă la pacienţii supuşi unor intervenţii chirurgicale, chiar minore (de exemplu, extracţii dentare), deoarece acidul acetilsalicilic are efect antiagregant plachetar, care persistă cateva zile, existând risc de accidente hemoragice.
Pentru a reduce intensitatea simptomelor gastro-intestinale, Antinevralgic P se poate administra dupa mese.
Reacţiile adverse pot fi reduse la minimum prin administrarea celei mai mici doze eficace pentru cea mai scurtă perioadă necesară controlării simptomelor.

Contraindicatii  : Hipersensibilitate la oricare dintre excipienţii produsului.
Insuficienţă hepatocelulară.
Insuficienţă renală severă.
Ulcer gastro-duodenal activ, hemoragie digestivă, afecţiuni hemoragice sau cu risc hemoragic.
Deficit de glucozo-6-fosfat dehidrogenază.
Copii cu vârsta sub 15 ani.
Sarcină şi alăptare.
Insuficienţă cardiacă severă.
Mod de prezentare: Cutie cu 2 blistere a câte 10 comprimate.

Mai multe informații
upc Nu
length Nu
width Nu
height Nu
Manufacturer Zentiva
Scrie o recenzie
Spune-ne parerea ta despre acest produsAntinevralgic_P Zentiva

Cu o experiență apreciabilă în online, SanaFarm.ro se numără printre primele site-uri cu profil farmaceutic din Romånia. De la produse cosmetice, la produse pentru copii sau medicamente și suplimente, SanaFarm.ro comercializează o gamă foarte largă, încercånd să ofere cele mai bune prețuri din online-ul romånesc și nu numai. Vă mulțumim pentru încrederea acordată! În anul 2015 site-ul a devenit parte a S.C. Farmacia Ardealul S.R.L..

CUI: RO3426630, Reg.Com.: J27/149/1993
ANSPDCP sub nr. 37177 | Autoritatea Nationala pentru Protectia Consumatorilor | Solutionarea online a litigiilor

© 2018 Farmacia SanaFarm. Toate drepturile sunt rezervate