Bioflu Plus Junior Sirop

12,20 RON
Epuizat din stoc
SKU
SKU-553
SanaFarm.ro va recomanda produsul Bioflu Plus Junior Sirop

Prospect Bioflu Plus Junior Sirop


Bioflu Plus Junior sirop este o combinaţie de medicamente utilizate pentru tratamentul simptomatic al congestiei nazale, tusei neproductive şi febrei asociate afecţiunilor tractului respirator (de exemplu sinuzite, rinite, faringite, bronşite).

Ingrediente Bioflu Plus Sirop: - Substanţele active sunt paracetamol, clorhidrat de pseudoefedrină, bromhidrat de dextrometorfan şi maleat de clorfeniramină. 5 ml sirop conţin paracetamol 160 mg, bromhidrat de dextrometorfan anhidru 7,5 mg, clorhidrat de pseudoefedrină 15 mg şi maleat de clorfeniramină 1 mg.
Celelalte componente sunt : zahar, amarant, sodiu si potasiu

Dozaj Bioflu Plus Junior Sirop: Bioflu sirop este recomandat pentru copii până la vârsta de 12 ani.
Copii cu vârsta între 6 şi 12 ani: 10 ml la fiecare 6 ore (nu se va depăşi doza totală de 40 ml în 24 ore).
Nu se recomandă utilizarea Bioflu Plus sirop la copiii cu vârsta mai mică de 6 ani.
Durata tratamentului trebuie să fie scurtă (maxim 5 zile).

Forma de ambalare Bioflu Plus Junior Sirop: Bioflu Plus sirop se prezintă sub formă de lichid siropos, limpede, de culoare roşie, cu gust dulce-amărui.
Mărimea ambalajului: Cutie cu un flacon din sticlă a 100 ml sirop, prevăzut cu măsură dozatoare gradată de la 2,5 la 20 ml.

Mai multe informații
upc Nu
length Nu
width Nu
height Nu
Manufacturer Biofarm
Scrie o recenzie
Spune-ne parerea ta despre acest produsBioflu Plus Junior Sirop

Cu o experiență apreciabilă în online, SanaFarm.ro se numără printre primele site-uri cu profil farmaceutic din Romånia. De la produse cosmetice, la produse pentru copii sau medicamente și suplimente, SanaFarm.ro comercializează o gamă foarte largă, încercånd să ofere cele mai bune prețuri din online-ul romånesc și nu numai. Vă mulțumim pentru încrederea acordată! În anul 2015 site-ul a devenit parte a S.C. Farmacia Ardealul S.R.L..

CUI: RO3426630, Reg.Com.: J27/149/1993
ANSPDCP sub nr. 37177 | Autoritatea Nationala pentru Protectia Consumatorilor | Solutionarea online a litigiilor

© 2018 Farmacia SanaFarm. Toate drepturile sunt rezervate