Comenzi telefonice L-V 8:00-20:00 | 0233 210 421 / 0728 873 713

Modafen Hot Drink x 12 plicuri Zentiva

SanaFarm.ro va recomanda produsul Modafen Hot Drink x 12 plicuri Zentiva

Disponibilitate: In stoc

23,00 lei
  • * Preturile contin TVA
  • Livrare comanda prin Curierat Rapid sau Posta Romana de la 15 lei, TVA inclus.
  • Pentru comenzi mai mari de 250 lei* livrarea este gratuita!!!
  • *Subventionat fara kilometri suplimentari.
  • Peste 90% din comenzi sunt livrate in 24 de ore.
  • NOU: Nu se percepe taxa pentru kilogramele suplimentare.
Comanda telefonic:
0233 210 421

Vom trimite acest produs in maxim 24 ore. Citeste mai mult...

Puteti sa ne sunati pentru mai multe informatii despre acest produs.

Puteti returna acest produs in 14 zile si va vom trimte banii inapoi

Cumpara acest produs iar datele personale si confidentialitate iti sunt garantate!

Informatii produs

Detalii

Modafen Hot Drink x 12 plicuri Zentiva

SanaFarm.ro va recomanda produsul  Modafen Hot Drink x 12 plicuri Zentiva

 

Modafen Hot Drink x 12 plicuri este utilizat la adulţi (inclusiv vårstnici) şi adolescenţi cu vårsta peste 15 ani pentru ameliorarea simptomelor de răceală şi gripă, incluzånd febră, durere de cap, durere la nivelul gåtului, dureri ale articulaţiilor şi muşchilor, precum şi a simptomelor asociate inflamaţiei sinusurilor.

Nu luaţi Modafen Hot Drink x 12 plicuri:
- dacă sunteţi alergic (hipersensibil) la paracetamol, clorhidrat de fenilefrină sau oricare dintre celelalte componente ale Modafen Hot Drink;
- dacă aveţi boli renale sau hepatice severe;
- dacă aveţi deficit de enzimă glucozo-6-fosfat dehidrogenază;
- dacă aveţi tensiune arterială mare;
- dacă aveţi o tiroidă hiperactivă;
- dacă aveţi diabet zaharat;
- dacă aveţi boli de inimă sau ale vaselor de sånge;
- dacă aveţi glaucom cu unghi închis;
- dacă urmaţi tratament cu antidepresive triciclice sau inhibitori de monoaminooxidază-IMAO (inclusiv o perioadă de 2 săptămåni de la oprirea tratamentului cu aceştia) sau dacă urmaţi tratament cu beta blocante.
Nu se administrează copiilor şi adolescenţilor cu vårsta mai mică de 15 ani.

Ingrediente Modafen Hot Drink x 12 plicuri: Conţine două substanţe active:
- paracetamol, care ameliorează durerea şi vă scade temperatura cånd aveţi febră;
- clorhidrat de fenilefrină, un decongestionant care vă desfundă nasul şi sinusurile, ajutåndu-vă să respiraţi mai uşor.
Fiecare plic conţine paracetamol 650 mg şi clorhidrat de fenilefrină 10 mg.
Celelalte componente sunt zahăr, citrat de sodiu, acid citric, acid tartric, suc de lămåie, maltodextrină, aspartam, substanţe aromatizante naturale, substanţe aromatizante identic naturale, amidon modificat (E 1450), butilhidroxianisol (E 320), acid ascorbic, amidon de porumb pregelatinizat, curcumină (E 100), propilenglicol.

Dozaj Modafen Hot Drink x 12 plicuri: Adulţi, inclusiv vårstnici, şi adolescenţi cu vårsta peste 15 ani: se administrează un plic de maxim patru ori pe zi.
Intervalul dintre doze nu trebuie să fie mai mic de patru ore.
Copii şi adolescenţi cu vårsta mai mică de 15 ani: Modafen Hot Drink nu este recomandat la copii şi adolescenţi cu vårsta mai mică de 15 ani.
Pentru administrare orală.
Conţinutul fiecărui plic trebuie dizolvat într-o cană cu apă fierbinte şi băut cåt este cald.
Dacă simptomele nu se ameliorează sau se agravează după 3 zile de tratament, pacientul trebuie să se adreseze medicului.

Mod de prezentare: 12 plicuri

Mai multe informatii

Mai multe informatii

Producator Zentiva

Pareri

Spune parerea ta

Iti spui parerea despre: Modafen Hot Drink x 12 plicuri Zentiva

Cum evaluezi acest produs? *

  1 stea 2 stele 3 stele 4 stele 5 stele
Rating

Etichete produs

Etichete produs

Foloseste spatii intre etichete. Foloseste ghilimele simple (') pentru fraze.