Comenzi telefonice L-V 8:00-20:00 | 0233 210 421 / 0728 873 713

Paracetamol LPH 500 mg 20 comprimate Labormed

SanaFarm.ro va recomanda produsul Paracetamol LPH 500 mg 20 comprimate Labormed

Disponibilitate: In stoc

1,70 lei
  • * Preturile contin TVA
  • Livrare comanda prin curierat rapid sau Posta Romana de la 9 lei (prin DPD), TVA inclus.
  • Pentru comenzi mai mari de 250 lei* livrarea este gratuita!!!
  • *Subventionat fara kilometri suplimentari.
  • Peste 90% din comenzi sunt livrate in 24 de ore.
  • NOU: Nu se percepe taxa pentru kilogramele suplimentare.
Comanda telefonic:
0233 210 421

Vom trimite acest produs in maxim 24 ore. Citeste mai mult...

Puteti sa ne sunati pentru mai multe informatii despre acest produs.

Puteti returna acest produs in 14 zile si va vom trimte banii inapoi

Cumpara acest produs iar datele personale si confidentialitate iti sunt garantate!

Informatii produs

Detalii

Paracetamol LPH 500 mg 20 comprimate Labormed

SanaFarm.ro va recomanda produsul Paracetamol LPH 500 mg 20 comprimate Labormed

 

Analgezic - antipiretic.

Paracetamol LPH 500 mg 20 comprimate Labormed face parte din grupa medicamentelor analgezice-antipiretice (amelioreaza durerea si reduce temperatura corpului în caz de febra).

Paracetamol LPH 500 mg 20 comprimate Labormed este indicat pentru tratamentul simptomatic al febrei si pentru tratamentul simptomatic al durerilor usoare si moderate cu diferite localizari: dureri de cap, articulatii sau spate, dureri dentare, dureri în timpul ciclului menstrual.

Contraindicatii : Insuficienta renala; insuficienta hepatocelulara; deficit de G-6-PD.

Ingrediente : Paracetamol 500 mg .

Dozaj Paracetamol LPH 500 mg  20 comprimate Labormed:

Utilizati intotdeauna Paracetamol LPH 500 mg 20 comprimate Labormed exact asa cum v-a spus medicul dumneavoastra. Trebuie sa discutati cu medicul dumneavoastra sau cu farmacistul daca nu sunteti sigur.

Adulti si copii cu varsta peste 12 ani: 500-1000 mg paracetamol (1-2 comprimate Paracetamol LPH 500 mg) la intervale de 4 ore, administrată la nevoie.

Copii cu varsta cuprinsă între 6-12 ani: doza este de 60 mg/kg si zi, repartizată în prize egale, de exemplu 15 mg/kg si priză la 6 ore sau 10 mg/kg si priză la 4 ore.

Copii cu vårsta sub 6 anise va utiliza o formă farmaceutică adecvată vårstei.

Pentru efectul analgezic si antipiretic se administreaza cate un comprimat, repetand in functie de necesitati la intervale de 4 ore.

Pentru efectul antiinflamator se administreaza 3-6 g de acid acetilsalicilic (6-12 comprimate Acid Acetilsalicilic 500 mg).

Mod de prezentare: 20 comprimate.

Mai multe informatii

Mai multe informatii

Producator Labormed

Pareri

Spune parerea ta

Iti spui parerea despre: Paracetamol LPH 500 mg 20 comprimate Labormed

Cum evaluezi acest produs? *

  1 stea 2 stele 3 stele 4 stele 5 stele
Rating

Etichete produs

Etichete produs

Foloseste spatii intre etichete. Foloseste ghilimele simple (') pentru fraze.