Comenzi telefonice L-V 8:00-20:00 | 0233 210 421 / 0728 873 713

Theraflu Sinus Raceala Si Gripa 10 plicuri Novartis

SanaFarm.ro va recomanda produsul Theraflu Sinus Raceala Si Gripa 10 plicuri Novartis

Disponibilitate: In stoc

19,80 lei
  • * Preturile contin TVA
  • Livrare comanda prin Curierat Rapid sau Posta Romana de la 15 lei, TVA inclus.
  • Pentru comenzi mai mari de 250 lei* livrarea este gratuita!!!
  • *Subventionat fara kilometri suplimentari.
  • Peste 90% din comenzi sunt livrate in 24 de ore.
  • NOU: Nu se percepe taxa pentru kilogramele suplimentare.
Comanda telefonic:
0233 210 421

Vom trimite acest produs in maxim 24 ore. Citeste mai mult...

Puteti sa ne sunati pentru mai multe informatii despre acest produs.

Puteti returna acest produs in 14 zile si va vom trimte banii inapoi

Cumpara acest produs iar datele personale si confidentialitate iti sunt garantate!

Informatii produs

Detalii

Prospect Theraflu Sinus Raceala Si Gripa



Indicatii: Theraflu Sinus Raceala si Gripa reprezinta o combinatie de calmant al febrei si durerii (paracetamol) cu un decongestionant (clorhidrat de fenilefrina) pentru reducerea inflamatiei mucoaselor.
Substantele active din Theraflu Sinus Raceala si Gripa actioneaza impreuna pentru reducerea temporara a simptomelor majore asociate racelii si gripei, inclusiv:
- durerile sinusale
- durerea de cap cauzata de Sinuzita
- congestia sinusala
- congestia nazala

Nu utilizati Theraflu Sinus Raceala si Gripa daca:
- sunteti alergic la oricare dintre componentele sale
- ati luat, pe baza de prescriptie, un inhibitor de monoaminooxidaza (IMAO) in ultimate doua saptamani (IMAO includ anumite medicamente folosite pentru tratarea depresiilor, a tulburarilor psihice si emotionale sau a bolii Parkinson. Daca nu sunteti sigur ca medicamentul care va este prescris contine un IMAO, intrebati medicul)
- utilizati alte medicamente care contin paracetamol
- suferiti de o boala de plamani (inclusiv astm bronsic)
- suferiti de hipertiroidism
- aveti sub 12 ani
- prezentati deficit de glucozo-6-fosfat dehidrogenaza (G-6-PD)
- sunteti insarcinata sau alaptati
- suferiti de boli de inima, boli vasculare, boli hepatice sau renale severe
- suferiti de ulcer peptic stenozant
- prezentati o ingustare piloroduodenala
- aveti hipertensiune arteriala severa
- aveti Diabet zaharat
- suferiti de glaucom (tensiune intraoculara crescuta) cu unghi inchis
- suferiti de adenom de prostata
- suferiti de epilepsie

Compozitie:

Substantele active sunt:
- paracetamol 650 mg
- clorhidrat de fenilefrina 10 mg.

Celelalte componente sunt: zahar, acesulfam de potasiu, galben de chinolina (E104), Sunset yellow FCF (E110), maltodextrina M 100, dioxid de siliciu coloidal hidratat, aroma de lamaie sortul "Natural Lemon WONF Durarome 860.098/TD 10.91", aroma de lamaie sortul "Natural Lemon Durarome 860.202/TD 09.91", acid citric anhidru, citrat de sodiu, fosfat de calciu.

Mai multe informatii

Mai multe informatii

Producator Novartis

Pareri

Spune parerea ta

Iti spui parerea despre: Theraflu Sinus Raceala Si Gripa 10 plicuri Novartis

Cum evaluezi acest produs? *

  1 stea 2 stele 3 stele 4 stele 5 stele
Rating

Etichete produs

Etichete produs

Foloseste spatii intre etichete. Foloseste ghilimele simple (') pentru fraze.